Skontaktuj się z nami:
biuro@o100.pl

UDT suwnice, zurawie, hakowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu UDT na suwnice, żurawiki i wciągnik, hakowego

Suwnice dzielą się na:
- kierowane z kabiny ( uprawnienia II S)
- sterowane z poziomu zero (IS).

Jedne i drugie wymagają szkolenia teoretycznego i praktycznego. Aby zdobyć uprawnienia na ich obsługę należy zdobyć je zdając egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Uprawnienia są wydawane imiennie.

Kurs teoretyczny składa się z dwóch części .
Cześć przepisowa - Zagadnienia obejmują przepisy dozoru technicznego( omawiamy Ustawę o Dozorze technicznym)
Część techniczną - omawiamy techniczne wyposażenie suwnicy, zabezpieczenia, czynności bezpieczeństwa.

Uczestnicząc w takim kursie poznasz szereg bardzo przydatnych informacji które pozwolą Tobie na sprawną i bezpieczną eksploatację suwnicy. Dowiesz się co zrobić gdy zawieszony ładunek zacznie się zachowywać jak wahadło, będziesz znał najważniejsze parametry opisujące suwnice oraz osprzęt pomocniczy(zawiesia), nauczymy Cię jak kontrolować sprawność urządzenia i na co zwracać uwagę aby nie doszło do pracy niesprawnym sprzętem. Nauczysz się reagować na nietypowe sytuacje (wyłączenie prądu przy zawieszonym ładunku, wypadki z udziałem człowieka ).

Suwnica I S sterowana z kabiny wymaga   współpracy z pracownikiem podczepiającym na dole ładunki za pomocą zawiesi tzw. hakowym. Sposób sterowania z kabiny powoduje że musisz posiadać określone predyspozycje psychofizyczne . Na kursie poznasz budowę tego urządzenia. Będziesz wiedział jak nim sterować i bezpiecznie przenosić ładunki(suwnicowy odpowiada prawnie za ładunek z chwilą jego podniesienia). Poznasz przepisy prawne regulujące pracę suwnicowego oraz sposoby na przenoszenie różnych ładunków . Poznasz ”język” hakowego składający się z określonych gestów.

Staniesz się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

Całkowity koszt kursu wraz z materiałami szkoleniowymi, częścią teoretyczną, praktyczną egzaminem UDT wynosi 650 zł.


W celu zapisania się na szkolenie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w zakładce Kontakt